În cadrul unei intervenții publice, prof. dr. Ciprian Terinte, cadru didactic al Institutului Teologic Penticostal din București, aduce în discuție, din interiorul cultului, anumite practici și relații care stau la baza ordinării slujitorilor în Biserica Penticostală. Demersul său urmărește o chemare la transparență, responsabilitate spirituală și aliniere la principiile biblice privind slujirea și conducerea bisericii.













